The content of this page is not available in your language yet. For now, the best I can do is show you the Polish version. I apologize for the inconvenience.

dwie-mini-kalimby Pierwszą ciekawostką jest niewątpliwie seria mini kalimb. Instrumentów o bardzo małym rozmiarze, zbliżonym do breloczka, który można łatwo przypiąć do spodni lub plecaka i zawsze mieć ze sobą. Taki bajer, który fajnie wygląda a jednocześnie jest to instrument muzyczny o zaskakującym/egzotycznym brzmieniu. (zdjęcie po prawej stronie przedstawia dwie mini kalimby, oraz 2 zł dla uwidocznienia małego rozmiaru instrumentów) Mimo małego rozmiaru mini-kalimba jest tak skonstruowana aby zachowała parametry dobrego instrumentu muzycznego. mini-kalimby

(na zdjęciu po lewej stronie mini kalimba) I mimo że jest mała to śmiało można zamówić jeszcze mniejszą. Mini/małe kalimby są tak wykonane aby można było je dostrajać i przestrajać, a blaszki dzięki specjalnemu mocowaniu mocno w nim tkwią i posiadają na długo dobre brzmienie.

Ciekawym rozwiązaniem są mini karimby. Takie instrumenty (tak jak ten ze zdjęcia) mogą np. posiadać wszystkie elementy metalowe wykonane ze stali nierdzewnej, oraz deskę bardzo dokładnie i gruntownie zaimpregnowaną. minikari Rozwiązanie to sprawia że karimba jest całkowicie wodo odporna i można na niej grać nawet w deszczu. Instrument jest bardzo trwały a dzięki ładnemu kolorowi drewna oraz stali karimba ma ciekawy wygląd. Mały rozmiar i waga sprawia że nawet wtedy kiedy mamy dużo bagażu zabranie instrumentu w podróż staje się łatwe i wygodne. Karimba tej wielkości posiada blaszki umieszczone bardzo blisko siebie, więc polecam ją wszystkim którzy mają drobne, szczupłe palce. Dzięki małym wymiarom nadaje się dla dziecka. Jako producent karimb dla dzieci, zwracam szczególną uwagę na to aby wszystkie elementy były solidnie zmontowane, pozbawione ostrych krawędzi i wykonane ze zdrowych, naturalnych materiałów. Zamawiając instrument z myślą o najmłodszych użytkownikach warto powiadomić mnie o tym, to sprawi że karimba zostanie właściwie dobrana.

[powrót]

Mini kalimba nastrojona tak aby móc ćwiczyć rytmy djembe?

Tak! Jakiś czas temu w Pracowni Promyk narodziła się taka myśl i została zrealizowana.kalidjemb Kalimba ma wielkość około 6,5cm długości i 5cm szerokości, posiada zaczep do przypięcia jej tak jak breloka. Sprawia to że zawsze możemy mieć ją w zasięgu ręki, przypiętą np: do spodni lub plecaka. Kalimba posiada sześć blaszek, trzy różne dźwięki po lewej stronie i tak samo jak po lewej nastrojone są trzy dźwięki po prawej stronie. Trzy wysokości dźwięków są jak trzy podstawowe dźwięki djembe. Tak więc jeśli nie mamy przy sobie bębna djembe a nudzi się nam lub chodzi po głowie jakiś rytm, solówka, to wystarczy sięgnąć po mini kalimbę i można ćwiczyć i grać to co przyjdzie do głowy. Konstrukcja instrumentu jest trwała, blaszki dociśnięte są do deski mocnymi śrubami. Blaszki można przestrajać wedle swego uznania. Znakomita jakość w atrakcyjnej cenie. Instrument dostępny w galerii lub na zamówienie. Nowość godna polecenia.

[powrót]

Dodatkowy magiczny dźwięk towarzyszący grze.

Czasem na blaszkach montuje się metalowe obrączki lub koraliki, które podczas wibracji blaszek wzbogacają ich brzmienie o dodatkowy, odrobinę magiczny dźwięk.jezorki1 W instrumentach mojej produkcji blaszki w mocowaniach są ciasno umieszczone, co wynika z tego że są one w tym miejscu sztywne. Zatem wymyśliłem całkiem nowe sprytne rozwiązanie. Tak jak to widać na załączonym zdjęciu, nad blaszkami umieszczone są metalowe (pomalowane) jęzorki. Każdy z nich jest luźny i jednym końcem dotyka blaszki dzięki czemu gdy blaszka zacznie wibrować, jęzorek też zaczyna i tworzy nowy dźwięk. Element ten może być zamontowany na stałe lub tak aby można było go szybko i łatwo zdemontować, jeśli np: chcemy grać bez dodatkowych efektów. Jęzorki mogą zostać pomalowane na różne kolory, co niewątpliwie staje się ozdobą instrumentu, lub pozostać w kolorze zastosowanego metalu. Przykład tego jak działają jęzorki można usłyszeć w nagraniu na: Youtube.

[powrót]