The content of this page is not available in your language yet. For now, the best I can do is show you the Polish version. I apologize for the inconvenience.

 

Kuter RC

 

zdjęcie przedstawia kuter rc

kuter częściowo pomalowany

 

zdjęcie przedstawia kuter rc

na zdjęciu mały kuter rc bez malowania

 

Szybki projekt Kutra rc.

Założenie było takie aby kuter był w rozmiarze na tyle małym aby wraz z futerałem była możliwość spakowania go do plecaka, lub doczepienia do plecaka. Kuter ma długość 30cm, szerokość 11cm.

Kadłub został wykonany z tkaniny szklanej przesączonej żywicą epoksydową. Oczywiście wpierw został przygotowany foremnik przygotowany na podstawie wykonanej skorupy z listewek sosnowych ułożonych na wręgach. Co jak co kadłub z kompozytu jest bardzo mocny i trwały.

A z racji że dysponuję foremnikiem to można zamówić/zakupić u mnie laminatowy kadłub do kutra i zbudować własny.

Pokład jest drewniany. A w nim są trzy otwory poprzez które jest dostęp do: silnika i wału napędowego, serwa, steru, oraz regulatora, odbiornika i akumulatora.

zdjęcie przedstawia pokład do kutra rc

na zdjęciu pokład

 

Wał wykonanyzostał z rurki mosiężnej o średnicy zewnętrznej 6mm a na końcach zostały umieszczone paniewki z tworzywa sztucznego.

Śruba też została wykonana osobiście gdyż szukanie odpowiedniej zabrałoby więcej czasu niż jej zrobienie. Rdzeń posiadający śrubę zaciskową M3 i otwór pod wał 3mm został wykonany z mosiądzu. Łopatki śruby napędowej zostały też wykonane z mosiądzu (blacha gr. 0,5mm / następne będą z blacy o grubości 0,8mm) a następnie zlutowane ze sobą.

Akumulator to lipo 2s o pojemności 1500mAh. Silnik outrunner z serii 2806 rcx 2400kv. Regulator dwu kierunkowy 20A (stosowany w dronach wyścigowych).

zdjęcie przedstawia zamontowane serwo i silnik

na zdjęciu zamontowany silnik i serwo w kadłubie

 

I okazuje się że to w zupełności wystarcza na półtorejgodzinne pływanie. Kuter początkowo został opływany bez malowania kadłuba celem sprawdzenia zanurzenia i prób z różnym balastem. Do tego w kadłubie jak i w domku znajduje się kilka wypełnień ze styropianu oklejonego folią co sprawia że kuter nawet po nabraniu wody unosi się na wodzie, nie tonie. Mimo tego i tak jest uszczelniony zatem woda nie ma łatwego dojścia.

zdjęcie przedstawia zamontowane serwo i silnik

na zdjęciu kuter w wodzie

 

Pomału kuter się zmienia, dochodzi malowanie oraz inne drobiazgi. CDN.

 

[powrót]

 

Jeśli potrzebujesz jakiś części do kutra rc pisz, może będę akurat je miał dostępne na sprzedaż.

Zapraszam do "kontaktu" , Andrzej Głębocki.