Pracownia Promyk to miejsce w którym powstają znakomite instrumenty muzyczne. Tworzę je własnoręcznie, tak by dźwięk cieszył ucho/duszę i tak by były trwałe.        
Obecnie oferuję takie instrumenty jak:
Mbira, Karimba, Kalimba, Xalam, Ngoni, Kora, Sipsi

Oferta skierowana jest na cały świat. Do tej pory instrumenty trafiły do takich krajów jak:
(oczywiście Polska), Niemcy, Czechy, Wielka Brytania, Francja, Australia, Japonia, Stany Zjednoczone, Turcja, Grecja, Hiszpania, Kanada, Szwecja, Włochy.

Instrumenty zaprezentowane są w galerii .

Realizuję zamówienia na instrumenty o parametrach wedle zamówienia klienta.
Szczegóły są tu: instrument na zamówienie

 1. Instrumenty muzyczne dla szkół.
 2. Warsztat gry na karimbie.
 3. Warsztat budowy karimby.

1. Instrumenty muzyczne dla szkół

W pracowni promyk można zakupić lub zlecić wykonanie określonej ilości instrumentów muzycznych na potrzeby dydaktyczne szkoły. Zamówione instrumenty mogą być wykonane na wzór tych już powstałych, których zdjęcia i opisy można znaleźć na stronie pracowni w galerii/opisach lub też wykonane według określonych wytycznych. Cena instrumentów jest ustalana na podstawie ich specyfikacji oraz ich ilości. Mimo iż instrumenty są wykonane starannie a konstrukcja jest mocna i trwała to kupujący ma zapewnioną gwarancję na zakupiony towar oraz profesjonalny serwis.

2. Warsztat gry na karimbie

Już dziś zapraszam do skontaktowania się i pozostawienia informacji że jest się zainteresowanym warsztatem. Gdy zbierze się grupa kilku osób to odpiszę i podam terminy i szczegóły.

Warsztat gry na karimbie (nie kalimbie) jest dla wszystkich którzy w miłej i swobodnej atmosferze chcą spędzić wolny czas i rozwinąć nowe umiejętności. W ciekawy sposób odkryć że muzyczny talent można rozwijać krok po kroku a jednocześnie świetnie się przy tym bawić. Celem warsztatu jest ukazanie łatwości gry na karimbie oraz korzyści, które towarzyszą z obcowania z tym szczególnym instrumentem.

Na spotkaniu można zapoznać się z instrumentem i jego możliwościami od strony technicznej oraz od strony muzycznej, czyli nauczyć się poprawnej techniki gry oraz pięknych tradycyjnych melodii jak również tych nowoczesnych w tym kilku mego autorstwa. Warsztat jest dostosowany do możliwości uczestników, dzięki czemu każdy ma możliwość przyswoić właściwą dla siebie ilość materiału. Dla wszystkich zapisanych uczestników warsztatu będą dostępne profesjonalne instrumenty.

Ponadto warsztat jest okazją by przetestować instrumenty (w przypadku tego warsztatu - karimby) z oferty Pracowni Promyk. Podczas spotkania można uzyskać poradę w kwestii wyboru najwłaściwszego instrumentu, czyli takiego który najlepiej leży w rękach i w przypływie chęci zakupić go.

 • Miejsce:    Warszawa-Ursynów
 • Dzień i godzina:    do uzgodnienia
 • Koszt dla grupy około 6-8 osób -
  - do uzgodnienia, czas trwania 2h
   warsztat indywidualny -
  termin i koszt do uzgodnienia, czas trwanie 2h
 • Płatność za warsztat -
  przelew na wskazany rachunek

Warsztat wyjazdowy.

Obecnie warsztat wyjazdowy jest zawieszony do odwołania.

W miejscu wybranym przez uczestników/organizatora. W takiej sytuacji wszyscy zapisani uczestnicy mają zapewnione profesjonalne instrumenty na czas warsztatu.

I lość uczestników warsztatu może wynosić od 6 do 12 osób. Czas trwania - 2 lub 4 godziny.
Szczegóły takie jak: ilość osób w grupie, miejsce i czas warsztatu oraz koszta warsztatu można uzgodnić poprzez e-mail.

3. Warsztat budowy karimby

W chwili obecnej warsztat budowy karimby jest zawieszony do odwołania

Warsztat na którym można dowiedzieć się jak wykonać karimbę. Warsztat przede wszystkim praktyczny, a uczestnik własnoręcznie pod moim okiem ma możliwość wykonania profesjonalnej karimby. Uczestnikowi zostaną zapewnione odpowiednie materiały i narzędzia oraz wskazówki. Godziny oraz dni są do ustalenia.

[powrót]