// blokadacopy i zaznaczania poczotek // blokadacopy i zaznacznia koniec

 

WlToys 284131 - auto rc w skali 1:28

 

zdjęcie przedstawia samochód 284131

na zdjęciu auto 284131 i nadajnik.

 

Super auto do jazdy po mieszkaniu. A jednocześnie nie na tyle małe aby problemem było je tuningować/ulepszać, wprowadzać własne ulepszenia.

Zestaw rtr czyli gotów do jazdy po wyjęciu z pudełka. W zestawie jest nadajnik o właściwościach jakie już opisałem przy okazji auta 144001.

I tak jak z innymi autami firmy WlToys i tu kryją się ukryte niespodzianki.

1. Wnętrze dyferencjału/jego działanie.

Osie kielichów chodzą za ciężko a to sugeruje że zębatki ciasno są ze sobą spasowane. Nic bardziej mylnego. Najzwyczajniej osie kielichów bardzo ciasno są osadzone w otworze i to generuje spore opory. Warto troszkę otwór powiększyć po zewnętrznych końcach dyferencjału.

Natomiast koła zębate dyferencjału są za luźno co bez korekty sprawi ich uszkodzenie/zniszczenie. Zatem warto rozebrać dyferencjał i pod każdą skośną zębatką (tą we wnętrzu dyferencjału, tą większą) zastosować podkładkę z tworzywa sztucznego o grubości ok. 0,2mm lub 0,3mm. Należy tesz usunąć pilnikiem randzik zanjdujący się do okoła łebka śrubki dociskającej zębatkę do wałka kielicha. Sprawi to że dyferencjał po dokręceniu trzech śrubek go trzymających w jednym kawałku ładnie się domknie.

2. Mały promień skrętu?

Na szczęście w orczyku/dźwigni od serwa jest jeszcze jeden otwór oddalony bardziej od osi obrotu dźwigieńki. Ale aby było trudniej to owy otwór jest za duży. Czy to problem? Nie. Wystarczy z jakiej kolwiek plastikowej butelki uciąć paseczek, wsunąć go w otwór i wkęcić sróbkę z kulką od snapa. Ja tak zrobiłem i przy odpowiednim dobraniu plastikowego paska śruba będzie tak ciasno się wkręcać że będzie możliwe bardzo mocne dokręcenie śrubki z kulką od snapa.

[powrót]

 

 

Zapraszam do "kontaktu" , Andrzej Głębocki.