FMS 1/24, czyli małe jest piękne :)

 

zdjęcie przedstawia dsamochód FMS 1/24

na zdjęciu model FMS 1/24 Monster Truck

 

 

Jak widać jest to wersja V2 a zatem z nowym nadajnikiem, odbiornikiem i z mniejszą ilością łożysk kulkowych. A zatem warto od razu zaopatrzyć się w łożyska kulkowe 3x6x2,5mm aby zamontować je zamiast panewek. W tylnym kole są 4 panewki a w przednim 3 panewki. Zatem 14 łożysk kulkowych wystarczy.

Ogólnie to auto jest dobrze i precyzyjnie wykonane a elementy ładnie spasowane.

Dyferencjał puszkę ma plastikową ale za to wszystkie koła zębate są stalowe. A sam dyferencjał jest już na dwóch łożyskach kulkowych (tu panewek nie dali). I mimo że jest nasmarowany to warto wypełnić go gęstym smarem. Wtedy auto zdecydowanie lepiej radzi sobie w terenie a i nadal daje możliwość wykonywania ciasnych zakrętów.

Osie od kół jak i przednie przeguby są stalowe i wyglądają solidnie.

Przeguby centralne są plastikowe i w domowej jeździe wystarczą. Ale już w terenie w kontakcie z kurzem, piachem, błotem, mogą się szybko zużyć zatem warto mieć zapasowe np. wykonane ze stali ()są takie dostępne.

Samochód ma skrzynię biegów obsługiwaną trzecim kanałem. Jest bieg wolny/jałowy/szybki. I o ile szybki nie jest jakiś super szybki (starcza na tyle aby lekko wyskoczyć) to ten wolny oferuje znakomitą kontrolę nad autem podczas pokonywania stromych podjazdów i trudnych, wymagających tras.

Zwolnice sprawiają że auto ma duży prześwit a dzięki dużym kołom potrafi wspiąć się na naprawdę spore przeszkody.

Troszkę można by przyczepić się że miejsca na pakiet jest dość mało. I w sytuacji gdy chcemy dokupić jakiś inny pakiet to okazuje się że większość jest zdecydowanie dłuższa. Mimo to że dłuższy pakiet wystaje to nadal się mieści. Np. pakiet od WlToys 284131, 2s 400mAh pasuje.

[powrót]

 

 

Zapraszam do "kontaktu" , Andrzej Głębocki.