1. Jak kupić?
  2. Gdzie kupić?
  3. Obejrzenie instrumentu osobiście.
  4. Zasady sprzedaży.
  5. Co oznacza - instrument na zamówienie.
  6. Instrument na zamówienie/składanie zamówienia.
  7. Naprawa instrumentu/strojenie/regulacja.
  8. Prawo autorskie.

1. Jak kupić.

Zdjęcia i opisy instrumentów znajdują się w galerii. Jeśli podoba się Państwu jakiś instrument w galerii, to warto skontaktować się ze mną w celu sprawdzenia jego dostępności i aktualnej ceny. W pytaniu należy podać numer oraz nazwę produktu. Po otrzymaniu potwierdzenia że produkt jest dostępny należy podać swoje dane potrzebne do nadania paczki. Po tym jak podam koszt wysyłki i potwierdzę cenę produktu należy dokonać wpłaty na rachunek Pracowni Promyk (koszt towaru + koszt wysyłki). Jeżeli wybrany przedmiot jest sprzedany, mogę podjąć się wykonania bardzo podobnego.
Dokładne szczegóły są poniżej w dziale - zasady sprzedaży.

Oferta sprzedaży skierowana jest na cały świat, tak więc międzynarodowa wysyłka jest możliwa.

2. Gdzie kupić.

najszybszą i najbezpieczniejszą formą zakupu jest nabycie instrumentu bezpośrednio od Pracowni Promyk. W takiej sytuacji cena będzie najkorzystniejsza. Przewidziane są również upusty dla stałych Klientów.  Oczywiście ostateczną decyzję o zakupie można też podjąć oglądając instrument osobiście. W każdej formie zakupu z chęcią doradzam i udzielam wszelkie przydatne informacje.

W Pracowni Promyk realizowane są też zamówienia na instrumenty mające spełniać konkretne oczekiwania np: co do stroju, układu dźwięków, lub rodzaju materiału, z którego ma powstać. Dokładne zasady składania zamówień są podane w dziale: instrument na zamówienie.

3. Obejrzenie instrumentu osobiście.

  • Jest możliwe umówienie się i obejrzenie instrumentu osobiście. W tym celu należy się ze mną skontaktować poprzez e-mail i poinformować mnie jakim instrumentem jest się zainteresowanym. Warto też zaproponować termin (dzień, godzinę) w jakim chce się przyjść.
 [powrót]

4. Zasady sprzedaży/regulamin.

W skrócie (w sytuacji zakupu na odległość).
1. Należy podać czym jest się zainteresowanym.
2. Ja informuję o dostępności towaru/jego aktualnej cenie/ ew. czasie wykonania.
3. Należy podać dane do wysyłki.
4. Wtedy ja podam dane do wpłaty i sumę którą należy wpłacić na rachunek Pracowni.
W tytule wpłaty należy podać: nazwę towaru i napisać '+ koszt przesyłki'.
5. Po otrzymaniu zapłaty wysyłam towar/lub przystępuję do prac nad nim jeśli
tak zostało ustalone i po zakończeniu (w ustalonym terminie) prac wysyłam towar.

Ceny instrumentów w galerii mogą być nieaktualne. W celu upewnienia się co do aktualnej ceny należy się ze mną skontaktować poprzez e-mail i podać nazwę i numer towaru, którym jest się zainteresowanym.

Płatność

Płatność za towar odbierany osobiście należy dokonać z chwilą jego odbioru. Obecnie nie jest możliwy odbiór osobisty i płatność gotówką ponieważ prowadzę sprzedaż wysyłkową. W sytuacji kiedy wybrany artykuł ma zostać dostarczony do kupującego poprzez firmę świadczącą usługi pocztowe, wpłatę należy dokonać na otrzymany drogą e-mailową rachunek bankowy. Dla wpłat w EUR i USD nr rachunku wysyłam kupującemu e-mailem (należy podać w jakiej walucie chce się płacić). Jeśli instrument ma zostać wysłany, to do jego ceny należy dodać koszt przesyłki. W tytule wpłaty należy podać: nazwę towaru i napisać '+ koszt przesyłki'. Na dane potrzebne do nadania paczki (imię, nazwisko, ulica, nr domu/mieszkania, kod pocztowy, miasto, kraj) czekam 6 dni kalendarzowych, licząc od chwili złożenia zamówienia, poinformowania mnie o chęci zakupu (dane potrzebne do nadania przesyłki należy przesłać w wiadomości e-mail). Po złożeniu zamówienia przesyłam informację potrzebne do dokonania wpłaty w tym koszt wysyłki (nie wliczony w ceny instr. w galerii) i od tego terminu liczony jest czas 6 dni. Jeśli wpłata przyjdzie po terminie 6 dni zastrzegam możliwość odmowy sprzedaży lub możliwości wykonania podobnego instrumentu lub zwrotu wpłaty pomniejszając ją o koszt wykonania przelewu. Płatność można zrealizować po tym jak uznam i poinformuję o tym że mam wszystkie dane potrzebne do realizacji zamówienia. Wszelkie otrzymane a niezamówione wpłaty odsyłam pomniejszone o koszt wykonania przelewu. Nie stosowanie się do informacji podanych na tej stronie skończyć się może odesłaniem wpłaty pomniejszonej o koszt wykonania przelewu.

 [powrót]

Wysyłka

Paczki nadaję osobiście na Poczcie Polskiej. Do wyboru jest kilka wariantów: paczka ekonomiczna, paczka priorytetowa, paczka na warunkach szczególnych, paczka z zadeklarowaną wartością. Paczek za pobraniem nie nadaję/nie wysyłam, jak również nie odbieram. Przy przedmiotach o małej wartości jak i o małych rozmiarach możliwa jest wysyłka listem poleconym. Ostateczną decyzję zawsze podejmuje Kupujący. Po otrzymaniu e-mailowej informacji o wybranym produkcie i danych do wysyłki informuję o kosztach przesyłki jakie należy dodać do ceny wybranego produktu. Towar zostaje wysłany po tym jak kupujący poda mi dane potrzebne do nadania paczki oraz gdy wpłata za zakupiony towar wraz z kosztami wysyłki zostanie zaksięgowana na rachunku Pracowni Promyk. Dokonując zakupu Kupujący upoważnia niniejszym Sprzedającego do zawarcia w jego imieniu i na jego rzecz umowy z Pocztą Polską, jeżeli przesyłka została wybrana stosownie do opcji udostępnionej w ramach danej transakcji/sprzedaży. Oznacza to że za otrzymane środki na wysyłkę zlecam wysłanie towaru firmie oferującej usługi pocztowe. Zakupiony przez Państwa produkt zawsze osobiście sprawdzam przed wysyłką i umieszczam w solidnym opakowaniu, które chroni zawartość przed trudami podróży. Przesyłka zostaje wysłana po otrzymaniu przelewu, zaksięgowaniu go na mym rachunku bankowym. Zawsze staram się wysyłkę realizować tak szybko jak to możliwe, najczęściej jeszcze tego samego dnia. Cena przesyłki ustalana jest w zalżności od wagi instrumentu i opakowania. Towar pakuję osobiście, dokładnie i solidnie tak aby przetrwał podróż i w nie naruszonym stanie dotarł do odbiorcy. Jeśli zdarzyło by się, że paczka, lub jej zawartość jest uszkodzona, lub przesyłka idzie niepokojąco długo, należy się ze mną skontaktować. W takiej sytuacji skontaktuję się z firmą dostarczającą przesyłkę i będę dążył do wyjaśnienia sprawy.

 [powrót]

Obecnie jest możliwość obejrzenia instrumentu przed zakupem, w tym celu należy się ze mną umówić e-mailowo podając jednocześnie nazwę i numer instrumentu którym jest się zainteresowanym, tak samo jeśli ma to być kilka instr. Dzięki temu instrumenty będę miał fizycznie gotowe do obejrzenia.

5. Co oznacza - instrument na zamówienie

Jeśli przy instrumencie w galerii znajduje się dopisek "Na zamówienie" oznacza to że jestem w stanie przygotować instrument zbliżony wyglądem, parametrami to tego który widnieje na zdjęciu. Często może to też oznaczać że instrument jest częściowo wykonany i czas oczekiwania na instrument jest krótki. Czasem zdarza się że posiadam bardzo podobne drewno i przygotowany instrument może być bardzo podobny do tego ze zdjęcia. Jednak nie będzie identyczny ponieważ rysunek jak i barwa/odcień drewna często jest inny. Zawsze jeśli chcesz zamówić instrument i zależy Tobie na jakimś wizualnym lub technicznym parametrze instrumentu to warto o tym napisać w wiadomości e-mail.

 [powrót]

6. Instrument na zamówienie/regulamin

Składanie zamówienia.

W celu uzgodnienia szczegółów zamówienia należy się ze mną skontaktować e-mailowo. Nie przyjmuje zamówień telefonicznie i w formie wiadomości sms/mms. Jeśli instrument ma być wzorowany na instrumencie z galerii to należy podać nazwę i numer tegoż instrumentu. Jeśli instrument ma mieć w swej konstrukcji cokolwiek innego/zmienionego niż ten w galerii to należy to dokładnie opisać.

Najważniejsze to:

- dokładna wysokość (ilu kreślne) i sposób rozmieszczenia dźwięków.
Dźwięki powinny być opisane przy użyciu liter np.: a (a małe), A (a duże), a'' (a dwukreślne) itd.
W zamówieniu z opisu musi jasno wynikać jakiej wysokości i w którym miejscu ma się znajdować dany dźwięk.

Oraz pozostałe informacje takie jak (te parametry mogę też polecić wedłóg swego uznania):

- długość, szerokość i grubość deski lub rezonatora
- gatunek drewna (jeśli nie ma to znaczenia lub się nie wiesz co wybrać to zdecydować mogę ja)
- sposób impregnacji drewna (podobnie jak wyżej, decyzję pozostawić można mi)
- wielkość/szerokość blaszek, rodzaj brzmienia (jeśli nie ma to znaczenia lub się nie wiesz co wybrać to zdecydować mogę ja)
- inne własne pomysły/uwagi

Po otrzymaniu informacji zastanawiam się nad projektem i konsultuję, proponuję najlepsze rozwiązania.

Zamówień opierających się o zdjęcia lub filmy z zewnętrznych serwerów i stron nie przyjmuję. Zamówienie nie może być oparte o linki do stron internetowych. Wszystkie dane muszą być podane/zawarte bezpośrednio w wiadomości e-mail. Cena zamawianego towaru ustalana jest po otrzymaniu szczegółowych informacji. Tak samo czas wykonania towaru. W sytuacji zamówienia konkretnego instrumentu z galerii o parametrach takich jak w opisie całkowity koszt czyli koszt instrumentu i przesyłki podaję po otrzymaniu nazwy i nr instrumentu. Zastrzegam że mimo dołożonych wszelkich starań, kolor drewna jak i rysunek może być inny niż w instrumencie na którym się wzoruję. Mimo tego często udaje się uzyskać duże podobieństwo. Jeśli w zamówieniu brak jakiś ustaleń/klient nie poda jakiś parametrów instrumentu to decyzję podejmuję wedle własnego uznania. Jednocześnie oznacza to że klient akceptuje taki stan rzeczy.

Płatność.

Przy instrumentach mających spełniać konkretne parametry i takich które mają być dostarczone do klienta za pośrednictwem Poczty Polskiej (paczki z zadeklarowaną wartością), pobieram całość płatności. Obecnie instrumenty przygotowywane na zamówienie są wysyłane do klienta. Nie ma możliwości odbioru osobistego instr. przygotowywanego na zamówienie. Wysokość płatności ustalam po otrzymaniu wszystkich informacji o instrumencie oraz danych potrzebnych do wysyłki. Dane do wysyłki muszą zawierać: imię i nazwisko, nazwę ulicy, jej numer, numer lokalu/mieszkania, nazwę miasta, kod pocztowy, nazwę kraju przeznaczenia jeśli jest to inny kraj niż Polska. Płatność można zrealizować po tym jak podam poprzez e-mail dane do płatności/nr rachunku. Wszelkie otrzymane a niezamówione wpłaty odsyłam pomniejszone o koszt wykonania przelewu (jeśli bank pobiera taką opłatę). Do prac nad zamówionym towarem przystępuję po otrzymaniu/zaksięgowaniu płatności na rachunku Pracowni oraz spełnieniu przez klienta opisanych zasad.

Instrument wykonuję na ściśle ustalony termin, który podaję w wiadomości e-mail wraz z danymi o wysokości ceny za instrument i przesyłkę (zawsze są to dni robcze czyli bez sobót i niedziel). Mimo iż szczegóły związane z parametrami technicznymi zamówionego instrumentu można ustalać telefonicznie to w celu złożenia zamówienia na instrument należy przesłać mi szczegóły drogą e-mailową.

 [powrót]

7. Naprawa instrumentu/strojenie/regulacja.

W skrócie.
1. Należy opisać usterkę i przesłać zdjęcie instrumentu oraz zdjęcie usterki.
2. Po otrzymaniu informacji o instrumencie dokonuję wyceny i podaję koszt naprawy i koszt przesyłki zwrotnej.
3. Po ustaleniu szczegółów związanych z naprawą i otrzymaniu danych na które będzie miał zostać odesłany instrument podaję dane do płatności/dane, na które należy wysłać mi instrument.
4. Po otrzymaniu płatności i instrumentu przystępuję do naprawy a po jej zakończeniu w ustalonym terminie odsyłam instrument lub wydaję jeśli był dostarczony osobiście.

Instrumenty wymagające naprawy lub regulacji można do mnie przysłać jedynie po wcześniejszym ustaleniu ze mną szczegółów poprzez kontakt e-mailowy. W przypadku braku uzgodnień może się zdarzyć że paczki nie odbiorę. Paczek za pobraniem nie odbieram i nie wysyłam. W sytuacji kiedy instrument został osobiście dostarczony i nie jest odbierany wyznaczonym terminie zostaje umieszczony do przechowania w piwnicy a właściciel instrumentu akceptuje fakt że bierze na siebie ryzyko z tym związane (ryzyko uszkodzenia instrumentu, jego zniszczenia, lub zniknięcia w sytuacji kradzieży). W sytuacji kiedy nie zostanie odebrany w czasie 2 tygodni liczonych od dnia w którym powinien zostać odebrany to zostaje zutylizowany.

8. Prawo autorskie.

Prezentowane treści oraz obrazy na wszystkich stronach Pracowni Promyk na domenie www.pracownia-promyk.pl są chronione prawem autorskim.

Twórcą treści oraz zdjęć jest Andrzej Głębocki.

Wykorzystywanie treści oraz zdjęć znajdujących się na stronach Pracowni Promyk jak również jej układu i kompilacji, kopiowanie oraz przetwarzanie całości lub części, bez wyraźnej zgody autora jest zabronione.

Za każdorazowe skorzystanie ze zdjęć lub treści lub opracowania/przeróbki treści znajdujących się na stronach w domenie pracownia-promyk.pl a więc umieszczenie zdjęcia, treści, lub jej fragmentu lub opracowania/przeróbki na innej stronie/domenie niż www.pracownia-promyk.pl należy się opłata ustalana przez autora nie mniejsza niż 100 zł (nawet fragment tekstu), którą należy uiścić na konto Pracowni Promyk. Płatne do końca danego miesiąca oraz za każdy kolejny rozpoczęty miesiąc. Uiszczenie opłaty nie oznacza iż otrzymało się zgodę na dalsze korzystanie z materiałów zamieszczonych na stronie Pracowni Promyk.

Wszelkie naruszenia powyższych zagadnień i obowiązujących praw będą monitorowane oraz gromadzone i trwale zapisywane jako dowody naruszenia praw autorskich. Będą też zgłaszane właściwym dla tego typu wykroczeń organom celem otrzymania należnego odszkodowania/wynagrodzenia oraz celem ukrania sprawcy

Jeśli nie chcesz płacić kosztów sądowych i pozostałych kosztów - nie kradnij!

 [powrót]