1. Jak kupić?
  2. Gdzie kupić?
  3. Obejrzenie instrumentu/produkt osobiście.
  4. Dla czego w dziale kontakt nie ma nr tel?
  5. Zasady sprzedaży.
  6. Co oznacza - na zamówienie.
  7. Na zamówienie, składanie zamówienia.
  8. Naprawa instrumentu, strojenie, regulacja.
  9. Prawo autorskie.

1. Jak kupić.

Zdjęcia i opisy instrumentów oraz pozostałych produktów znajdują się w galerii. Jeśli jesteś zainteresowana/zainteresowany jakimś instrumentem lub innym produktem z galerii, to warto skontaktować się ze mną w celu sprawdzenia jego dostępności i aktualnej ceny. W pytaniu należy podać numer oraz nazwę produktu. Po otrzymaniu potwierdzenia że produkt jest dostępny należy podać swoje dane potrzebne do nadania paczki. Po tym jak podam koszt wysyłki i potwierdzę cenę produktu należy dokonać wpłaty na rachunek Pracowni Promyk (koszt towaru + koszt wysyłki). Jeżeli wybrany przedmiot jest sprzedany, mogę podjąć się wykonania bardzo podobnego.
Dokładne szczegóły są poniżej w dziale - zasady sprzedaży.

Oferta sprzedaży skierowana jest na cały świat, tak więc międzynarodowa wysyłka jest możliwa.

2. Gdzie kupić.

Najszybszą i najbezpieczniejszą formą zakupu jest nabycie instrumentu/produktu bezpośrednio od Pracowni Promyk. W takiej sytuacji cena będzie najkorzystniejsza. Przewidziane są również upusty dla stałych Klientów.  Oczywiście ostateczną decyzję o zakupie można też podjąć oglądając instrument/towar osobiście. W każdej formie zakupu z chęcią doradzam i udzielam wszelkie przydatne informacje.

Realizuję też zamówienia na instrumenty/produkty mające spełniać konkretne oczekiwania np: co do stroju, układu dźwięków, lub rodzaju materiału, z którego ma powstać. Dokładne zasady składania zamówień są podane w dziale: instrument na zamówienie.

3. Obejrzenie produktu osobiście.

Jest możliwe umówienie się i obejrzenie instrumentu/produktu osobiście. Dotyczy to wyłącznie instrumentów/produktów dostępnych. Sprzedane i oznaczone jako na zamówienie nie są dostępne do osobistego obejrzenia. W celu umówienia się należy się ze mną skontaktować poprzez e-mail podany w dziale kontakt i poinformować mnie jakim/którym dokładnie instrumentem/produktem jest się zainteresowanym. Należy podać jego nazwę i numer. Warto też na wstępie zaproponować termin (dzień, godzinę) w jakim chce się przyjść.

4. Dlaczego w dziale kontakt nie ma nr tel?

Odpowiedź jest prosta. Praca nad instrumentami wymaga pełnego skupienia i podczas niej nie mam możliwości korzystania z telefonu jak i możliwości udzielania odpowiedzi na pytania na które odpowiedzi są na stronie. Ponadto poprzez kontakt telefoniczny nie da się zakupić instrumentu jak i ustalić wielu szczegółów. Wszelkie pytania i ustalenia przyjmuję wyłącznie poprzez e-mail. Umożliwia to mi profesjonalną obsługę.
Powrót do strony kontakt.

 [powrót]

5. Zasady sprzedaży/regulamin.

W skrócie (w sytuacji zakupu na odległość).
1. Należy podać czym jest się zainteresowanym, nr i nazwę instrumentu z galerii.
lub dokładne parametry instrumentu jeśli nie ma być wzorowny na instr. z galerii.
2. Ja informuję o dostępności towaru/jego aktualnej cenie/ ew. czasie wykonania.
3. Należy podać dane do wysyłki.
4. Wtedy ja podam dane do wpłaty i sumę którą należy wpłacić na otrzymany ode mnie rachunek.
W tytule wpłaty należy podać: nazwę towaru i napisać '+ koszt przesyłki'.
5. Po otrzymaniu zapłaty wysyłam towar/lub przystępuję do prac nad nim jeśli
tak zostało ustalone i po zakończeniu (w ustalonym terminie) prac wysyłam towar.

Ceny instrumentów/produktów w galerii mogą być nieaktualne. W celu upewnienia się co do aktualnej ceny należy się ze mną skontaktować poprzez e-mail i podać nazwę i numer towaru, którym jest się zainteresowanym. Informacje o towarach zamieszczone na stronach pracowni nie stanowią oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. Opcja "kupuję" na stronie kalimba oznacza że sprzedaję instrument wzorowany na tym z obraska. Czyli rysunek drewna będzie się różnił od tego ze zdjęcia oraz możliwe jest że kolor też będzie się różnił w zależności od drewna. Jeśli jakiś parametr jest bardzo ważny dla kupującego, należy mnie powiadomoć o tym/ustalić ze mną szczegóły.

Płatność

Płatność za towar odbierany osobiście należy dokonać z chwilą jego odbioru, gotówką, warto mieć przygotowaną równą kwotę ponieważ mogę nie mieć możliwości wydania reszty. W sytuacji kiedy wybrany artykuł ma zostać dostarczony do kupującego poprzez firmę świadczącą usługi pocztowe, wpłatę należy dokonać na otrzymany drogą e-mailową rachunek bankowy. Dla wpłat w EUR i USD nr rachunku wysyłam kupującemu e-mailem (należy podać w jakiej walucie chce się płacić). Jeśli instrument ma zostać wysłany, to do jego ceny należy dodać koszt przesyłki. W tytule wpłaty należy podać: nazwę towaru i napisać '+ koszt przesyłki'. Na dane potrzebne do nadania paczki (imię, nazwisko, ulica, nr domu/mieszkania, kod pocztowy, miasto, kraj) czekam 6 dni kalendarzowych, licząc od chwili złożenia zamówienia, poinformowania mnie o chęci zakupu (dane potrzebne do nadania przesyłki należy przesłać w wiadomości e-mail). Po złożeniu zamówienia przesyłam informację potrzebne do dokonania wpłaty w tym koszt wysyłki (nie wliczony w ceny instr. w galerii). Jeśli wpłata nie przychodzi i nie ma kontaktu z kupującym to zastrzegam możliwość odmowy sprzedaży lub możliwości wykonania podobnego instrumentu lub zwrotu wpłaty pomniejszając ją o koszt wykonania przelewu (jeśli bank takową pobiera). Jeśli dwie osoby chcą zakupić ten sam instrument to o tym kto go nabędzie decyduje to czyja płatność jako pierwsza pojawi się na moim rachunku bankowym. Ponieważ płatność zaksięgowana na rachunku jest potwierdzeniem dokonania zakupu. Nie jest nim potwierdzenie zlecenia przelewu wysłane jako załącznik do wiadomości/lub treść wiadomości. Płatność można zrealizować po tym jak uznam i poinformuję o tym że mam wszystkie dane potrzebne do realizacji zamówienia. Wszelkie otrzymane a niezamówione wpłaty odsyłam pomniejszone o koszt wykonania przelewu. Nie stosowanie się do informacji podanych na tej stronie skończyć się może odesłaniem wpłaty pomniejszonej o koszt wykonania przelewu.

 [powrót]

Wysyłka

Paczki pakuję/nadaję osobiście w paczkomatach inpost. Może być paczkomat lub kurier lub na Poczta Polska. Przy wyborze Poczty Polskiej do wyboru jest kilka wariantów: paczka ekonomiczna, paczka priorytetowa, paczka na warunkach szczególnych, paczka z zadeklarowaną wartością. Paczek za pobraniem nie nadaję/nie wysyłam, jak również nie odbieram. Przy przedmiotach o małej wartości jak i o małych rozmiarach możliwa jest wysyłka listem poleconym. Ostateczną decyzję zawsze podejmuje Kupujący. Po otrzymaniu e-mailowej informacji o wybranym produkcie i danych do wysyłki informuję o kosztach przesyłki jakie należy dodać do ceny wybranego produktu. Towar zostaje wysłany po tym jak kupujący poda mi dane potrzebne do nadania paczki, wszystkie szczegóły związane z zakupem lub zamówieniem zostały ustalone oraz gdy wpłata za zakupiony towar i koszt wysyłki zostaną zaksięgowane na moim rachunku Bankowym. Dokonując zakupu Kupujący upoważnia niniejszym Sprzedającego (udziela pełnomocnictwa) do zawarcia w jego imieniu i na jego rzecz umowy z firmą zajmującą się dostarczaniem paczek (pudełko lub koperta bąbelkowa), jeżeli przesyłka została wybrana stosownie do opcji udostępnionej w ramach danej transakcji/sprzedaży. Oznacza to że za otrzymane środki na wysyłkę zlecam wysłanie towaru firmie zajmującej się dostarczaniem paczek (pudełko lub koperta bąbelkowa). Zakupiony przez Kupującego produkt zawsze osobiście sprawdzam przed wysyłką i umieszczam w solidnym opakowaniu, które chroni zawartość przed trudami podróży. Przesyłka zostaje wysłana po otrzymaniu przelewu, zaksięgowaniu go na mym rachunku bankowym. Zawsze staram się wysyłkę realizować tak szybko jak to możliwe, najczęściej jeszcze tego samego dnia. Cena przesyłki ustalana jest w zależności od wagi zakupionego towaru i opakowania. Towar pakuję osobiście, dokładnie i solidnie tak aby przetrwał podróż i w nie naruszonym stanie dotarł do odbiorcy. Jeśli zdarzyło by się, że paczka (warto spisać protokół uszkodzenia paczki w obecności osoby ją wydającej), lub jej zawartość jest uszkodzona, lub przesyłka idzie niepokojąco długo, należy się ze mną skontaktować. W takiej sytuacji skontaktuję się z firmą dostarczającą przesyłkę i będę dążył do wyjaśnienia sprawy.

 [powrót]

Obecnie jest możliwość obejrzenia instrumentu przed zakupem, w tym celu należy się ze mną umówić e-mailowo podając jednocześnie nazwę i numer instrumentu którym jest się zainteresowanym, tak samo jeśli ma to być kilka instr. Dzięki temu instrumenty będę miał fizycznie gotowe do obejrzenia.

6. Co oznacza - instrument na zamówienie

Jeśli przy instrumencie/produkcie w galerii znajduje się dopisek "Na zamówienie" oznacza to że jestem w stanie przygotować instrument/produkt zbliżony wyglądem, parametrami to tego który widnieje na zdjęciu. Często może to też oznaczać że instrument/produkt jest częściowo wykonany i czas oczekiwania na instrument jest krótki. Czasem zdarza się że posiadam bardzo podobne drewno i przygotowany instrument może być bardzo podobny do tego ze zdjęcia. Jednak nie będzie identyczny ponieważ rysunek jak i barwa/odcień drewna często jest inny. Zawsze jeśli chcesz zamówić instrument i zależy Tobie na jakimś wizualnym lub technicznym parametrze instrumentu to warto o tym napisać w wiadomości e-mail.

 [powrót]

7. Instrument na zamówienie/regulamin

Składanie zamówienia.

W celu uzgodnienia szczegółów zamówienia należy się ze mną skontaktować e-mailowo. Nie przyjmuje zamówień telefonicznie (nie dzwonię do klientów na nr podane w wiadomościach) i w formie wiadomości sms/mms lub w wiadomości po przez portal Facebook i powiązanych z nim narzędzi służących do korespondencji jak np. messenger. Jeśli instrument/produkt ma być wzorowany na tym z galerii to należy podać nazwę i numer tegoż przedmiotu. Jeśli przedmiot ma mieć w swej konstrukcji cokolwiek innego/zmienionego niż ten w galerii to należy to dokładnie opisać. Należy też podać dane do wysyłki: imię i nazwisko, nazwę ulicy nr domu/mieszkania, kod i nazwę miasta, kraj jeśli jest inny niż Polska.

Najważniejsze z informacji odnośnie instrumentu to:

- dokładna wysokość (ilu kreślne) i sposób rozmieszczenia dźwięków.
Dźwięki powinny być opisane w treści wiadomości przy użyciu liter np.: a (a małe/oktawa mała), A (a duże/oktawa wielka), a'' (a dwukreślne/oktawa dwukreślna) itd.
W zamówieniu z opisu musi jasno wynikać jakiej wysokości i w którym miejscu ma się znajdować dany dźwięk.

Oraz pozostałe informacje takie jak (te parametry mogę też polecić według swego uznania):

- długość, szerokość i grubość deski lub rezonatora
- gatunek drewna (jeśli nie ma to znaczenia lub się nie wiesz co wybrać to zdecydować mogę ja)
- sposób impregnacji drewna (podobnie jak wyżej, decyzję pozostawić można mi)
- wielkość/szerokość blaszek, rodzaj brzmienia (jeśli nie ma to znaczenia lub nie wiesz co wybrać to zdecydować mogę ja)
- inne własne pomysły/uwagi


Po otrzymaniu informacji zastanawiam się nad projektem i konsultuję, proponuję najlepsze rozwiązania. Jeśli informacje są wystarczające to ustalam cenę.

Zamówień opierających się o zdjęcia lub filmy z zewnętrznych serwerów i stron nie przyjmuję. Tak samo zamówień opartych o linki do stron internetowych (poza linkami do strony pracownia-promyk.pl). Wszystkie dane muszą być podane/zawarte bezpośrednio w wiadomości e-mail (e-mail podany w dziale kontakt). Cena zamawianego towaru ustalana jest po otrzymaniu szczegółowych informacji i tak samo czas jego wykonania. W sytuacji zamówienia konkretnego instrumentu z galerii o parametrach takich jak w opisie całkowity koszt czyli koszt instrumentu i przesyłki podaję po otrzymaniu nazwy i nr instrumentu. Zastrzegam że mimo dołożonych wszelkich starań, kolor drewna jak i rysunek może być inny niż w instrumencie na którym się wzoruję. Mimo tego często udaje się uzyskać duże podobieństwo. W związku z tym że niezaimpregnowane drewno pracuje i jest podatne na zmienną temperaturę jak i zmienną wilgotność powietrza to informuję że może się zdarzyć że w instrumencie z takim właśnie nieimpregnowanym drewnem mogą wystąpić różnego rodzaju zmiany w postaci naprężeń a w ich wyniku nawet pęknięcia. Polecam zatem impregnację takiego instrumentu samemu tuż po zakupie lub zlecenie tego mi. Może to być lakierowanie lub wosk karnauba. Jeśli w zamówieniu brak jakiś ustaleń/klient nie poda jakiś parametrów instrumentu to decyzję podejmuję wedle własnego uznania. Jednocześnie oznacza to że klient akceptuje taki stan rzeczy.

Płatność.

Przy instrumentach/produktach mających spełniać konkretne parametry i takich które mają być dostarczone do klienta za pośrednictwem Poczty Polskiej (paczki z zadeklarowaną wartością lub w opcji 'ubezpieczenie'), do prac przystępuję po otrzymaniu całej płatności. Obecnie instrumenty/produkty przygotowywane na zamówienie są wysyłane do klienta. Nie ma możliwości odbioru osobistego instr./produktu przygotowywanego na zamówienie. Nie ma też możliwości abym towar osobiście dostarczył w uzgodnione miejsce. Wysyłki są zlecane firmom specjalizującym się w tej tematyce. Koszta ustalam po otrzymaniu wszystkich informacji o instrumencie oraz danych potrzebnych do wysyłki. Dane do wysyłki muszą zawierać: imię i nazwisko, nazwę ulicy, jej numer, numer lokalu/mieszkania, nazwę miasta, kod pocztowy, nazwę kraju przeznaczenia jeśli jest to inny kraj niż Polska. Płatność można zrealizować po tym jak podam poprzez e-mail dane do płatności/nr rachunku. Wszelkie otrzymane a niezamówione wpłaty odsyłam pomniejszone o koszt wykonania przelewu (jeśli bank pobiera taką opłatę). Do prac nad zamówionym towarem przystępuję po otrzymaniu/zaksięgowaniu płatności na rachunku Pracowni oraz spełnieniu przez klienta opisanych zasad.

Instrument/produkt wykonuję na ściśle ustalony termin, który podaję w wiadomości e-mail wraz z danymi o wysokości ceny za instrument/produkt i przesyłkę (zawsze są to dni robocze czyli bez sobót i niedziel). Mimo iż ogólne informację związane z parametrami technicznymi zamówionego instrumentu można ustalać poprzez stronę na Facebooku to w celu złożenia zamówienia należy przesłać mi szczegóły drogą e-mailową.

 [powrót]

8. Naprawa instrumentu, strojenie, regulacja.

W skrócie.
1. Należy opisać usterkę i przesłać zdjęcie instrumentu oraz zdjęcie usterki.
2. Po otrzymaniu informacji o instrumencie dokonuję wyceny i podaję koszt naprawy i koszt przesyłki zwrotnej.
3. Po ustaleniu szczegółów związanych z naprawą i otrzymaniu danych na które będzie miał zostać odesłany instrument podaję dane do płatności/dane, na które należy wysłać mi instrument.
4. Po otrzymaniu płatności i instrumentu przystępuję do naprawy a po jej zakończeniu w ustalonym terminie odsyłam instrument lub wydaję jeśli był dostarczony osobiście.

Instrumenty wymagające naprawy lub regulacji można do mnie przysłać jedynie po wcześniejszym ustaleniu ze mną szczegółów poprzez kontakt e-mailowy. W przypadku braku uzgodnień może się zdarzyć że paczki nie odbiorę. Paczek za pobraniem nie odbieram i nie wysyłam. W sytuacji kiedy instrument został osobiście dostarczony i nie jest odbierany wyznaczonym terminie zostaje umieszczony do przechowania w piwnicy a właściciel instrumentu akceptuje fakt że bierze na siebie ryzyko z tym związane (ryzyko uszkodzenia instrumentu, jego zniszczenia, lub zniknięcia w sytuacji kradzieży). W sytuacji kiedy nie zostanie odebrany w czasie 2 tygodni liczonych od dnia w którym powinien zostać odebrany to zostaje zutylizowany.

[powrót]

9. Prawo autorskie.

Prezentowane treści oraz obrazy na wszystkich stronach Pracowni Promyk na domenie www.pracownia-promyk.pl są chronione prawem autorskim.

Twórcą treści oraz zdjęć jest Andrzej Głębocki.

Wykorzystywanie treści oraz zdjęć znajdujących się na stronach Pracowni Promyk jak również jej układu i kompilacji, kopiowanie oraz przetwarzanie całości lub części, bez wyraźnej zgody autora jest zabronione.

Za korzystanie ze zdjęć lub treści lub opracowania/przeróbki wykonanej na podstawie treści lub zdjęć znajdujących się na stronach w domenie pracownia-promyk.pl a więc umieszczenie zdjęcia, treści, lub jej fragmentu lub opracowania/przeróbki na innej stronie/domenie niż www.pracownia-promyk.pl należy się opłata ustalana przez autora nie mniejsza niż 100 zł, naliczana za każdy miesiąc. Uiszczenie opłaty nie oznacza iż otrzymało się zgodę na dalsze korzystanie z materiałów zamieszczonych na stronie Pracowni Promyk.

Wszelkie naruszenia powyższych zagadnień i obowiązujących praw są monitorowane oraz gromadzone i trwale zapisywane jako dowody naruszenia praw autorskich. Będą też zgłaszane właściwym dla tego typu wykroczeń organom celem otrzymania należnego odszkodowania/wynagrodzenia oraz celem ukrania sprawcy

Jeśli nie chcesz płacić kosztów sądowych i pozostałych kosztów - nie kradnij!

 [powrót]